Kopš seniem laikiem jebkura sieviešu dzimuma pārstāve sapņoja, ka būs drošs veids, kā pagarināt viņas jaunību un ādas skaistumu.
Zinātne nestāv uz vietas un, pateicoties tai, arvien vairāk parādās jauni sasniegumi medicīniskās kosmetoloģijas jomā. Tie ļauj atjaunoties, izmantojot dažādas procedūras un operācijas.
Mūsdienās vislielākā popularitāte vērojama šādās atjaunošanās metodēs, kurās kosmetologs neizmanto skalpeļus vai botoksa injekcijas.
Frakcionēta termolīze ir ātrākais un drošākais veids, kā īsā laikā atjaunot ādu.
Frakcionēts lāzers un tā darbs pie atjaunošanās
Pēc tam, kad lāzers nokļūst ādā, uz tā parādās apdegums, kas izplatās uz iekšu. Tā rezultātā tiek aktivizēti audu reģenerācijas procesi, kas galu galā nodrošinās vēlamo plānoto efektu. Turklāt šo kosmētisko procedūru sauc arī par ādas atjaunošanu ar lāzeru.
Lāzera staru sauc par daļēju, jo lāzers ir sadalīts vairākos mikro staros. Tāpēc ietekme uz ādu notiek mikrotīkla, nevis blīva staru kūļa veidā. Un pēc termolīzes uz ādas tiek attēloti apdegumi daudzu mikroskopisku punktu veidā, un āda nav bojāta. Lāzera staru sadalīšana padara procedūru mazāk traumatisku un sāpīgu. Šajā gadījumā ādas atjaunošanās notiek daudz ātrāk.
Šūnas nav bojātas un aktīvi dalās, lieliski strādājot pie kolagēna un elastīna veidošanās. Šīs divas vielas ir atbildīgas par ādas elastību un jaunību.
Frakcionētas termolīzes veidi
Ir divas lāzera frakcionētas termolīzes metodes: ablatīvā un neablatīvā. Kosmetologs pats izvēlas starp tiem, ņemot vērā individuālās īpašības un ādas stāvokli.
Pirmā metode ir starojums ar lāzeru, kam seko ūdens iztvaikošana no ādas audiem. Šajā gadījumā parādās atvērta tipa mikroskopiska brūce, un ap to ir sadedzinātas bojātas šūnas. Šīs brūces sadzīšanu papildina savilkšanas (pacelšanas) efekts. Tomēr pastāv arī risks, ka infekcija iekļūs dziļi ādā.
Izmantojot otro metodi, nevar būt atvērta brūce, jo šeit tiek izmantots šāds starojums, kurā epidermas nav bojātas un mitrums no ādas neiztvaiko. Apdegumi dziedē zem epidermas, tāpēc infekcija tur nevar parādīties. Šīs procedūras ietekme nav tik pamanāma kā ar iepriekšējo metodi.
Frakcionēta termolīzes ietekme
Vissvarīgākā atšķirība starp šo lāzerterapiju un pārējo ir labs līdzsvars starp tās efektivitāti un drošību.
Priekšrocības:
- Darbības spektrs ir plašs, procedūru var veikt uz jebkuras ķermeņa daļas (pat uz plakstiņiem, kakla un dekoltē).
- Neliels skaits kontrindikāciju.
- Bojātā platība nepārsniedz divdesmit procentus no kopējās apstrādātās platības.
- Brūces sadzīst nedēļas laikā.
- Tiek piemērota anestēzija.
- Tehnika neizraisa spēcīgu ādas pigmentāciju, tādēļ ir piemērota tumšādainiem cilvēkiem.
- Rezultāts var ilgt vairākus gadus.
Vienīgais šādas lāzera frakcionētās procedūras trūkums ir tas, ka visi lāzera iedarbības aspekti uz ādas vēl nav pilnībā izpētīti, jo šī tehnoloģija parādījās ne tik sen.
Atjaunošanās indikācijas ir paplašinātas poras, pinnes (pinnes), dažāda veida strijas, ādas pigmentācija un tās elastības samazināšanās, dziļas un virspusējas grumbas, zvaigznes no asinsvadiem, kā arī dažāda veida rētas.
Frakcionētas termolīzes iezīmes
Profilaksei nepieciešamajās devās kosmetologs izraksta ievadīšanai pretvīrusu zāles vai antibakteriālas zāles, tas tiek darīts iepriekš, apmēram pāris dienas iepriekš.
Dienā, kad ir paredzēta sesija, tiek izslēgta jebkāda fiziska slodze uz ķermeni, ir arī vērts aizmirst par sliktiem ieradumiem.
Tieši pirms pašas iedarbības kosmetologs rūpīgi attīra ādu un apstrādā to ar anestēzijas krēmu. Bieži vien krēms vispār nav vajadzīgs.
Lāzeram iedarbojoties, klientam rodas neliela tirpšanas un tirpšanas sajūta. Pati sesija ilgst ne vairāk kā stundu, biežāk dažas minūtes, tas viss ir atkarīgs no konkrētā gadījuma.
Pēc lāzera apstrādes vēlamajai ādas zonai tiek uzklāts īpašs krēms, kas to pabaros un nomierinās.
Ādas kopšana pēc procedūras ietver šādus punktus:
- Lietojiet mitrinātāju divas vai trīs reizes dienā divas nedēļas.
- Divu mēnešu laikā neejiet uz solāriju un neizmantojiet sauļošanās līdzekļus, kuru spf aizsardzība ir lielāka par 30.
- Nelietojiet skrubjus un mizas divas nedēļas.
- Ja uz ķermeņa tiek veikta procedūra, vairākas dienas nevar valkāt kompresijas apakšveļu.
- Divas nedēļas nelietojiet kosmētiku, kas satur salicilskābi un retinolu.
Visam ārstēšanas kursam ir stingri jāizslēdz slikti ieradumi. Pretējā gadījumā ādas atjaunošanās būs daudz lēnāka.
Ādas izmaiņas
Ādas apsārtums un tūskas klātbūtne saglabājas trīs dienas. Un pēc pāris dienām var parādīties sauļošanās efekts, tas pāries pats pēc pāris nedēļām. Sausa āda parādīsies pēc nedēļas, bet arī drīz izzudīs.
Negatīvas sekas, kontrindikācijas
Ja pēc saskares ar ādu pareizi nerūpējaties, var rasties dažas komplikācijas:
- Ādas apsārtums ilgst vairāk nekā trīs dienas, bet pietūkums - vairāk nekā divas dienas.
- Infekcijas sākšanās vai tās saasināšanās.
- Smags apdegums.
- Precīza asiņošana.
- Spēcīga pigmentācija.
Stingras kontrindikācijas ietver grūtniecību un zīdīšanu, akūtu infekciju (herpes), onkoloģiju, epilepsiju, vāju imunitāti, psoriāzi un retinoīdu zāļu lietošanu.
Radinieks - cukura diabēts, iekaisums, garīgas slimības, nieru patoloģija, ieteikumu neievērošana, alerģija pret anestēzijas līdzekļiem un saules apdegumi uz ādas (svaigi).
Ir svarīgi zināt, ka šādu lāzera procedūru var veikt tikai speciāli apmācīti speciālisti (dermatovenerologs un ķirurgs). Izvēlieties tikai ārstu, kurš ir kompetents šajos jautājumos.